بازار پایپ

اتصالات جوشی درزدار

اتصالات جوشی درزدار چیست؟ قیمت اتصالات جوشی درزدار چقدر است ؟  چگونه می توان به لیست قیمت اتصالات جوشی درزدار دسترسی پیدا کرد؟ جهت خرید اتصالات جوشی درزدار با قیمت مناسب چه باید کرد؟ بهترین روش برای خرید ارزان اتصالات جوشی درزدار چه می باشد؟ در ادامه به برسی موارد میپردازیم و لیست قیمت انها در برند و انواع ان را در زیر میتوانید مشاهده نمیاد

نوع ها
برند ها

گاهی لوله ها با توجه به مسیر و شرایط محیط نمی توانند مسیر صافی داشته باشند. تجهیزاتی که در سیستم های لوله کشی به کار میروند تا باعث تغییر مسیر، انشعاب، مسدود کردن مسیر و کوچک کردن قطر لوله شوند که نام دارند.
 Fitting اتصالات لوله یا اتصالات دو دسته ی اصلی با نام فشار قوی و اتصالات جوشی هستند و تفاوت آنها در جنس، سایز ، روند ساخت و نحوه ی اتصال است.
اتصالات جوشی دارای دو دسته اتصالات جوشی درزدار و اتصالات جوشی مانیسمان است.
اتصالات جوشی به وسیله ی جوش لب به لب به لوله متصل می شوند اما اتصالات فشار قوی به صورت پیچی متصل می شوند و لوله درون آنها بر روی پله ای قرار گرفته و جوشکاری از بیرون صورت می گیرد.

اتصالات جوشی درزدار و اتصالات سیاه درزدار دارای درز جوشی هستند. نحوه ی ساخت آنها به این صورت است که کربن استیل، استنلس استیل و یا هر نوع از آلیاژ فولاد ذوب شده را درون دو قالب می ریزند

و دو نیمه ی قطعه را جوش الکتریکی می دهند تا به هم وصل شوند. درز جوشی به کار رفته در تمام بدنه ی اتصالات جوشی خوردگی و آسیب آنها به وسیله ی سیالات شیمیایی را نسبت به اتصالات مانیسمان افزایش می دهد و اگر این اتصالات تمیز به کار نرفته باشند احتمال آسیب بسیار بیشتر می شود.
اتصالات درزدار به دو صوت فولادی و استیل تولید می شوند و در صنایع آب و فاضلاب، گاز، بخار، هوا و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع اتصالات جوشی درزدار با توجه به عملکرد

زانو 90 درجه ی درزدار توانایی تغییر مسیر جریان تا 90 درجه را دارد. از لوله ی درزدار برای ساخت آن استفاده می شود و دارای دو نوع LR  و SR است.

زانو 45 درجه توانایی تغییر مسیر تا 45 درجه را دارد. این نوع قطعه یکی از پرکاربردترین اتصالات در صنعت است و دارای دو نوع .LR  و SR است

هنگامی که در لوله ای نیاز به ایجاد انشعابی برابر با لوله ی اصلی باشد. سه راهی مساوی درزدار را به عنوان رابط بین سه لوله جوش می دهند.
سه راهی نامساوی هم مانند سه راهی مساوی به عنوان رابطی برای انشعاب گیری از لوله به کار می رود. این قطعه کاربرد فراوانی در صنعت آب و فاضلاب و خطوط لوله کشی آب رسانی دارد.
دلیل به کاربردن کلمه ی نامساوی این است که شاخه ای که از سه راهی نامساوی منشعب می گردد کوچکتر از قطر لوله ی اصلی است. با نام های هم شناخته می شود.Unequal Tee  Reducer Tee زمانی که در بخشی از خط لوله لازم باشد قطر لوله کوچکتر یا بزرگتر شود از تبدیل استفاده می کنند که یک طرف ردیوسر یا تبدیل دارای قطر بزرگتر و همسان با لوله ی بزرگتر و طرف دیگر دارای قطر کوچکتر و هم اندازه با لوله کوچکتر است  و یکی از پرکاربردترین اتصالات در صنعت تبدیل است.  با توجه به موقعیت دو نوع تبدیل هم مرکز  و غیر هم مرکز وجود دارد.

مزایای اتصالات جوشی درزدارچیست؟

برای مصارف با حساسیت کم مثل لوله کشی گاز خانگی و یا فنس کشی استفاده می شوند و قیمت پایینی هم دارند. از دیگر خوبی ها این است که برای برج های خنک کننده که وزن سازه باید سبک باشد از لوله و اتصالات درزدار استفاده می شود.

معایب اتصالات جوشی درزدار

درز جوش نسبت به فشار، دما و خوردگی آسیب پذیر است و در سیستم های با فشار و دمای بالا به کار نمیرود.

قیمت اتصالات جوشی چقدر است؟

اگر میخواهید اقدام به خرید اتصالات جوشی کنید در این حالت انتخاب نوع استیل آن می تواند انتخاب درستی باشد.
قیمت این محصولات به عوامل مختلفی مثل: برند کشور سازنده، کیفیت مواد اولیه، درصد خلوص فولاد و مقاومت مکانیکی اتصالات بستگی دارد و به دلیل نوسانات قیمت ارز نمی توان رقم دقیقی را به عنوان قیمت بیان کرد.
خوشبختانه امروزه وجود عرضه‌کنندگان معتبر و واحدهای داخلی سبب شده است تا امکان دسترسی سریع قیمت روز این محصولات از طریق فروشگاه های آنلاین و یا وبسایت رسمی بازار پایپ  به راحتی امکان پذیر باشد.

استانداردهای اتصالات جوشی درزدار

و استاندارد متریال ASME  B16.9 استاندارد های ابعادی مطابق با  ASTM   A234 می باشد.
و رده ی ضخامت NPS را دارد.