بازار پایپ

اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه چیست؟ برای گالوانیزه کردن اتصالات از چه شیوه های استفاده می شود؟ اتصالات گالوانیزه همواره به چه روشی تولید می شوند؟
جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اتصالات گالوانیزه تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نوع ها
برند ها

اتصالات گالوانیزه چیست؟

این اتصالات همانطور که از نامش پیداست جهت اتصال نمودن لوله ها و بقیه اتصالات به همدیگر در سیستم های لوله کشی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.
اتصالات گالوانیزه نیز در جهت متصل نمودن لوله ها و ساماندهی به  سیستم های لوله کشی ای به کار می روند همچنین در ان ها از لوله های فلزی و گالوانیزه شده استفاده می شود.
این اتصالات به اقسام گوناگون و زاویه های مختلف تولید می شوند. ولی مهم ترین و کلیدی ترین ان ها عبارتند از:
1.زانویی 90 درجه
 2.زانویی 45 درجه
 3.سه راهی 90 درجه
 4.سه راهی 45 درجه
 5.مغزی
 6.و...

 کاربرد های اتصالات گالوانیزه

زانویی 90 درجه
 این اتصال از جمله اتصال مهم و بسیار پرکاربرد می باشد که جهت تغییر مسیر لوله به اندازه 90 درجه مورد استفاده قرار میگیرد.
همواره برای سیستم لوله کشی از تعداد بسیاری زانویی 90 درجه استفاده می شود. بعضی از این مدل زانویی ها در اندازه های دیگری همچون 45 درجه یا 135 درجه نیز موجود می باشند.
همچنین مدلی دیگر از این اتصالات زانویی های روپیچ و توپیچ می باشند که با توجه به نوع سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند.
 سه راهی 90 درجه
 در واقع سه راهی های گالوانیزه از نمونه اتصالات مهم و کلیدی هستند که در مسیر انشعاب گیری از لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این وسیله در اندازه و زوایای گوناگون موجود می باشد و هم به شکل هم سایز و غیر هم سایز موجود می باشد.
 مغزی گالوانیزه
 یکی دیگر از اتصالات گالوانیزه مغزی می باشد که در واقع به دو صورت دنده ای و جوشی تولید می شود.
از این اتصالات برای اتصال دو سر لوله با رزوه های داخلی (مادگی) استفاده می کنند.در واقع مغزی گالوانیزه در کشاورزی و آبیاری، صنعت نفت و گاز، صنایع غذایی ،فاظلاب کشی و بیشتر در دستگاه های تصفیه آب کاربرد دارد.

برای مشاهده لیست قیمت لوله گالوانیزه ساوه اینجا کلیک کنید

اتصالات گالوانیزه را بیشتر بشناسید

همواره اتصالات گالوانیزه دنده ای وظیفه آبرسانی به بخش های یوتیلیتی صنعتی و موتورخانه ها را انجام میدهند در واقع لبه های ابتدایی و انتهایی اتصالات گالوانیزه به شکل THREADED می باشد همچنین اتصالات گالوانیزه مسیر اتصال به لوله های گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند چونکه بایستی این مورد که لوله های گالوانیزه مدل روپیچ دنده ای هستند مورد توجه قرار بگیرد تا در اتصال شکست نخوریم.

چرا اتصالات گالوانیزه

اتصالات دنده ای به دلیل شرایط محیطی در معرض خطر زنگ زدگی  می باشند زیرا نیاز به پوششی برای مراقبت دارند تا در برابر زنگ زدگی مقاوم باشند.
پس از مدتی اتصالات زنگ زده شده دچار خوردگی می شوند و همچنین از نقطه خوردگی سوراخ می شوند که باعث خرابی در سیستم لوله کشی می شود.
  برند های موجود اتصالات گالوانیزه در بازار لوله و اتصالات ایران
1.    اتصالات گالوانیزه توپی برزیل
 2.     اتصالات گالوانیزه جورج فیشر
 3.    اتصالات گالوانیزه مک چین
 4.     اتصالات گالوانیزه چین

برای مشاهده لیست قیمت لوله گالوانیزه سپنتا اینجا کلیک کنید 
 آب بندی اتصالات گالوانیزه
در واقع یکی از عمده ترین مشکل اتصالات دنده ای مشکل نشتی و عدم آب بندی در رزوه ها است برای رفع این مشکل بایستی اولا از اتصالات گالوانیزه با مدل های مناسب استفاده شود و دوما موقع اجرای لوله کشی می بایست از وسایلی مانند نوار تفلن، کنف و یا خمیر لوله کشی استفاده کرد.
 اتصالات دنده ای مشکی
 اتصالات دنده ای مشکی مانند اتصالات گالوانیزه نیز به راحتی در بزرگ قابل دسترسی می باشد که امکان استفاده از این اتصالات برای اکثر محیط های امکان پذیر بوده و احتمال زنگ زدگی و جذب رطوبت توسط این اتصالات خیلی پایین می باشد.
برند های موجود از اتصالات دنده ای عبارتند از:
1.اتصالات دنده ای سیاه برزیل: برند توپی برزیل دارای مجموعه کاملی از اتصالات دنده ای مشکی و گالوانیزه می باشد که قیمت همه ی محصولات بجز مهره ماسوره دارای قیمت مشابه می باشند.همچنین لیست قیمت مهره ماسوره گالوانیزه توپی برزیل از لیست قیمت مهره ماسوره سیاه برزیل بیشتر می باشد.
 2.اتصالات دنده ای مک چین: در واقع این برند چینی دارای مجموعه کاملی از اتصالات دنده ای سیاه نمی باشد ولی مجموعه کالایی اتصالات گالوانیزه مک چین تکمیل و موجود می باشد.
 3. اتصالات دنده ای سیاه چینی: این مدل از اتصالات دنده ای برند خاصی ندارد ولی مجموعه کالایی کامل اتصالات سیاه و گالوانیزه موجود می باشد.

برای مشاهده لیست قیمت اتصالات گالوانیزه توپی برزیل اینجا کلیک کنید 

لیست قیمت انواع اتصالات گالوانیزه در بازار پایپ

درپوش گالوانیزه

چپقی گالوانیزه  

روپیچ توپیچ گالوانیزه

مهره ماسوره گالوانیزه

مغزی گالوانیزه

تبدیل گالوانیزه

سه راهی تبدیلی گالوانیزه

سه راهی مساوی گالوانیزه

زانو 45 درجه گالوانیزه

زانو 90 درجه گالوانیزه