بازار پایپ

شیرآلات استنلس استیل

شیرآلات استنلس استیل در سایزها و مدلهای مختلف در بازار پایپ به فروش می رسد این شیرآلات استنلس استیل در الیاژهای 304 316 321 موجود می باشد برای دریافت لیست قیمت شیرآلات استنلس استیل  با ما در تماس باشید 02166311159

نوع ها
برند ها

شیرآلات استنلس استیل 

آلیاژ آهن مخلوط با کروم و نیکل، شیرآلات استنلس استیل 
 بهترین استفاده را در کاربردهای فشار و دمای بالا و محیط‌های خورنده خشن مانند پالایشگاه‌های نفت خام، سیستم‌های دم کردن، فرآوری مواد غذایی و محیط‌های دریایی دارند.
خوردگی یکی از مسائل اصلی است که می تواند بر روی مواد بدنه شیر تاثیر بگذارد. هنگامی که در معرض دمای بالا و اختلاف فشار بالا قرار می گیرد، خواص خورنده می تواند تشدید شود و منجر به فرسایش حفره ای شود. با این حال، استنلس استیل یکی از مواد دریچه ای است که در مقایسه با سایر مواد در شرایط صحیح، مقاومت بیشتری در برابر سایش دارد و می تواند در برابر این خوردگی مقاومت کند. این به دلیل وجود کروم است که به فولاد ضد زنگ سطحی اکسید شده و مقاوم در برابر خوردگی می دهد.

کاربرد شیرآلات استنلس استیل

صنعت غذا و نوشیدنی جایی است که انتخاب دقیق دریچه ها و مواد لوله کشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به عوامل مختلفی که باید در نظر گرفته شوند، مانند دما، فشار و ویسکوزیته عناصر در معرض سیستم لوله کشی، نیاز به مناسب ترین محصولات بسیار مهم است.
شیرآلات استنلس استیل معمولا در صنایع غذایی بخصوص شیرهای تماس مستقیم استفاده می شود. با توجه به استانداردهای بهداشتی دقیق، از مواد تمیز کننده خورنده خشن برای تمیز نگه داشتن سیستم ها و ایمن نگه داشتن مواد غذایی استفاده می شود و هر ماده ای که در آن سیستم ها استفاده می شود باید مقاومت بالایی در برابر این عوامل داشته باشد.
علاوه بر این، استنلس استیل را می توان به صورت برقی پرداخت کرد تا عیوب سطح صاف شود که در غیر این صورت می تواند رشد باکتری ها را تسهیل کند و سطحی فوق العاده تمیز باقی بگذارد. واحدهای مواد غذایی، آشامیدنی و دارویی از این ویژگی ضدعفونی کننده دریچه های استنلس استیل بهره می برند.

شیرآلات استنلس استیل در کجا مصرف می شود 

نیروگاه های هسته ای و فسیلی شامل کاربردهای مهمی هستند که در آن شرایط دمای بالا و فشار بالا حاکم است. در اینجا شیرآلات استنلس استیل آستنیتی انتخاب بهتری هستند. به همین ترتیب در واحدهای تولید خمیر و کاغذ از شیرآلات استنلس استیل 
به دلیل مقاومت شیمیایی بالا استفاده می شود.
اگرچه گزینه گران‌تری است
نسبت به شیرهای برنجی شیرآلات استنلس استیل 
 بادوام، انعطاف پذیر و معمولاً در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند. این به شیرهای فولادی ضد زنگ عمر طولانی تری می دهد و آنها را به گزینه ای کم هزینه و کم هزینه تبدیل می کند. شیرهای فولادی ضد زنگ می توانند تا 10000 psi فشار داشته باشند.

مهمترین تفاوت بین انواع مختلف استنلس استیل

کارایی آنها نسبت به مقاومت در برابر خوردگی آنها است. مهم است که به یاد داشته باشید که هر چه فلز کارایی بیشتری داشته باشد، راحت تر به اشکال مفید تبدیل می شود. استنلس استیل که شکل دادن به آن آسان تر است به معنای قطعات ارزان تر است.
عناصر کلیدی اضافه شده به آلیاژهای استنلس استیل یا فرمولاسیون هایی که مقاومت در برابر خوردگی را ایجاد می کنند
نیکل
نیتروژن
کروم
منگنز
مولیبدن
جزئیات بیشتری در مورد اینکه چگونه این فلزات افزوده شده بر ویژگی‌های یک نوع استنلس استیل تأثیر می‌گذارند در این پست وجود دارد.

شیرالات استنلس استیل مقاومت در برابر خوردگی

مقاومت شیمیایی استنلس استیل در برابر اسیدها
به عنوان یک قاعده کلی، استنلس استیل تمایل دارند در برابر خوردگی اسیدی مقاوم باشند. اگرچه این یک قانون سخت و سریع نیست. سطوح مقاومت دقیق بر اساس نوع استنلس استیل، غلظت اسید، نوع اسید و دمای آن متفاوت است. اگر مخلوطی از مواد شیمیایی وجود دارد یا غلظت آنها متفاوت است، احتمالاً آزمایش ایده خوبی است. به طور کلی، بهترین عمل، به دست آوردن نمونه های قطعه و آزمایش آنها در محیط های عملیاتی واقعی است.

مقاومت شیمیایی استنلس استیل در برابر پایه ها
استنلس استیل به طور کلی مقاومت بالایی در برابر خوردگی ناشی از پایه های ضعیف، حتی در غلظت های بالا و محیط های با دمای بالا دارند. پایه های قوی می توانند باعث ترک خوردن یا اچ شوند. به ویژه در مورد محلول های کلرید مانند هیپوکلریت سدیم مراقب باشید.

مقاومت شیمیایی شیرآلات استنلس استیل در برابر مواد آلی، حلال های آلی و به طور کلی مواد شیمیایی آلی
مقاومت استنلس استیل در برابر مواد شیمیایی آلی مختلف بر اساس ماده شیمیایی، غلظت آن و ترکیب شیمیایی آلیاژ فولاد متفاوت است. به طور کلی، استنلس استیل سری 300 بهترین استنلس استیل در مقاومت در برابر خوردگی ناشی از مواد آلی هستند. شرایط محیطی مانند دما و در دسترس بودن اکسیژن آزاد اثرات قابل توجهی بر مقاومت خوردگی استنلس استیل در برابر مواد آلی دارد.

شیرهای فولادی ضد زنگ سنگین تر هستند

آیا وزن در برنامه شما اهمیت دارد؟ اگر چنین است، به یاد داشته باشید که فولادهای استنلس استیل فولادی هستند بنابراین سنگین هستند. استفاده از شیر مناسب ساخته شده از پلاستیک مهندسی شده ممکن است قدرت و محدوده دمایی مورد نیاز را بدون وزن اضافی به شما بدهد.

استنلس استیل 316 چیست 

استنلس استیل 316 از خانواده فولادهای زنگ نزن آستنیتی است. در کنار نوع 304، استنلس استیل 316 مهم ترین استنلس استیل تجاری است. استنلس استیل 316 مولیبدن اضافه کرده است در حالی که 303 و 304 مولیبدن اضافه نکرده اند. مولیبدن همراه با نیکل باعث بهبود مقاومت در برابر خوردگی، حتی در محیط های تهاجمی می شود. مولیبدن اضافه شده به ویژه برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی در برابر کلرید هایی مانند آب دریا و نمک های یخ زدایی مفید است.

لیست شیرالات استنلس استیل موجود در بازار پایپ 

شیر پروانه ای استنلس استیل

یر توپی فلنجدار استنلس استیل

شیر خودکار استنلس استیل

شیر صافی استنلس استیل

شیر گازی دنده ای استنلس استیل

شیر فلکه دنده ای استنلس استیل

شیر سوزنی استنلس استیل

شیر فلکه کشویی استنلس استیل