بازار پایپ

شیرآلات چدنی

شیرالات چدنی چیست؟ شیرالات چدنی چه کاربردی دارد؟ چند نوع شیرآلات چدنی وجود دارد؟ قیمت شیرالات چدنی چقدر است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شیرآلات چدنی و انواع آن تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

نوع ها
برند ها

شیرآلات چدنی  از جمله ی مهمترین لوازم و اجزا در تاسیسات ساختمانی و موتورخانه ها هستند ˓ چرا که موتورخانه جزء مکان های بسیار مهم ساختمان محسوب می گردد.
انتقال صحیح و اصولی آب سرد و گرم به سیستم های سرمایشی و گرمایشی در منزل ˓ دارای اهمیت ویژه و بالایی میباشد که این کار توسط شیرآلات دارای کیفیت بالا و مرغوب در موتورخانه صورت میگیرد.
از جمله وظایف مربوط به شیرآلات مورد استفاده در تاسیسات به ؛ قطع و وصل جریان آب / عدم امکان بازگشت جریان آب و تنظیم فشار آب می توان اشاره کرد.
امروزه با گسترش و پیشرفت علم و فناوری، تولید کنندگان داخلی اقدام به تولید شیرآلات چدنی با کیفیت و تنوع بالا  ، با استفاده از جدیدترین و بروزترین روش ها، کرده اند

لیست قیمت شیرالات برنجی

قیمت شیرآلات چدنی

از نظر اقتصادی شیرآلات چدنی در مقایسه با شیرآلات آهنی ، دارای قیمت مناسب  و مقرون به صرفه برای پروژه‌ های صنعتی هستند ، چرا که آهن  به علت داشتن ترکیب شیمیایی پیچیده‌تر، گران قیمت تر از چدن میباشد.
از دلایل پایین بودن قیمت شیرآلات چدنی این میتواند باشد که شیرآلات چدنی در ۵ مرحله اصلی ریخته ‌گری، ماشین ‌کاری، رنگ کاری، آبکاری و مونتاژ تولید میشوند.
جهت اطلاع و آگاهی از قیمت و انواع این شیرآلات باید به لیست و جدول بروز شده  بر اساس نوسانات قیمتی  مراجعه شود.
قیمت این شیرآلات با توجه به اندازه ، فشار و کاربردهای مختلف تعیین شده و برحسب نیاز خریدار انتخاب میشوند.

مزایای شیرآلات چدنی

از جمله مزایای این شیرآلات به وجود آلیاژ های چدن که دارای %  ۹۵ آهن، کربن و سیلیسیم در ساختار خود هستند، میتوان اشاره کرد که باعث مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی میگردد.
 
داشتن مقاومت در برابر ضربه و اکسیده شدن ، حداقل بودن میزان سر و صدا در این شیرآلات، قیمت مناسبی و مقرون به صرفه از نظر اقتصادی از دیگر مزیت های شیرآلات چدنی می باشد.

انواع شیرآلات چدنی

شیرآلات چدنی از شیر های پر کاربرد در صنایع مختلف محسوب میشوند. این شیر ها علاوه بر کاربرد در زمینه ی صنعت تاسیسات آبرسانی و فاضلاب و سیستم های انتقال آب، در صنایع دیگر مانند صنایع پالایشگاهی نفت و گاز نیز استفاده می شود.
این شیرها انواع مختلفی دارند. در زیر به برخی از برخی انواع پر کاربرد شیرهای چدنی اشاره شده است: