بازار پایپ

لوله استیل 304

انواع و کاربرد لوله استیل 304

لوله استیل 304 یکی از پر کاربرد ترین انواع لوله ها است که در هر محیطی کاربرد دارد در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت....

 

نوع ها
برند ها

انواع و کاربرد لوله استیل 304

لوله استیل 304 یکی از برترین و پرکاربردترین انواع لوله استیل در بازار امروز است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. لوله های استیل 304 در تمامی صنایع همچون صنایع غذایی کاربرد دارند. لوله های استیل 304 دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام مناسب یک نوع فعالیت ساخته و تولید می شوند. خوشبختانه با ورود لوله های استیل 304 به بازار، متخصصان توانسته اند سازه های بسیار مرغوب و پر کاربردی را تولید نمایند. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع لوله استیل 304 و ویژگی های آن بیشتر آشنا شوید.

لوله استیل 304 درزدار

انواع لوله استیل 304

به طور کلی لوله های استیل 304 به دو دسته درز دار و بی درز تقسیم می شوند. لوله های استیل 304 درز دار در فر آیند خم سازی و پرس، یک شیار بزرگ بر روی آن ها ایجاد می گردد. وجود شیار در این لوله های پرکاربرد سبب می گردد تا افراد بتوانند از آن ها در تمامی صنایع به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند. لازم به ذکر است، لوله های استیل 304 درز دار برای محیط هایی که دست افراد با آن مدام در حال تماس است مورد استفاده قرار نمی گیرد.
لوله استیل 304 بدون درز، یکی دیگر از انواع لوله های استیل پرکاربرد و مفید است. این لوله بسیار پرکاربرد در صنایع نرده سازی کاربرد های بسیار زیادی دارد. به دلیل عدم وجود درز ها متخصصان می توانند لوله های استیل 304 بدون درز را به آسودگی به کمک دستگاه های خم کاری، خم کنند و با آن ها نرده های استیل بسیار زیبایی تولید نمایند. جالب است بدانید لوله های استیل 304 بدون درز نسبت به درز دار از استحکام و قدرت بسیار بالاتری برخوردار هستند.

لوله استیل 304 بدون درز

ویژگی های لوله استیل 304

یکی از مهم ترین عواملی که سبب شده لوله های استیل 304 نسبت به لوله های دیگر از استحکام بسیار بالا تری برخوردار باشند، ترکیب دو عنصر بسیار مهم نیکل و کروم به همراه فولاد در ساخت این لوله است. جالب است بدانید وجود عنصر کروم در لوله های استیل 304 سبب شده تا مقاومت آن در برابر خط و خش چندین برابر افزایش یابد و افراد بتوانند از آن ها در سخت ترین شرایط استفاده نمایند. یکی دیگر از ویژگی های لوله استیل 304، خاصیت خم کنندگی بسیار بالا است. همان طور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، متخصصان به کمک دستگاه های خم کاری می توانند این لوله را به هر صورتی که تمایل دارند خم کنند و سازه های بسیار زیبایی را به تولید برسانند.

کاربرد لوله استیل 304

لوله های استیل 304 به دلیل دارا بودن مقاومت بسیار بالا در برابر خورندگی، در ساخت ماشین آلات جوشکاری، سنگ زنی و پرداخت کاری مورد استفاده قرار می گیرند. جالب است بدانید در بسیاری از مواقع متخصصان از لوله های استیل 304 برای تست و انتقال اسید های بسیار خطرناک نیز مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر آن، به دلیل خاصیت خم کاری بالا متخصصان از این لوله در ساخت سازه های تزئینی همچون نرده استیل نیز استفاده می نمایند.
یکی دیگر از کاربرد های لوله استیل 304، ساخت قطعات پر کاربرد در صنایع غذایی است. به دلیل خاصیت شفاف و درخشندگی، متخصصان از لوله های استیل 304 برای ساخت قفسه های یخچال های بزرگ و سرد خانه های مواد غذایی استفاده می نمایند تا بتوانند کوچک ترین آلودگی را بر روی آن ها تشخیص دهند.  ناگفته نماند که لوله های استیل 304 نسبت به دیگر لوله ها با آلیاژ و متریال مختلف، بسیار آسان ضد عفونی و تمیز می شوند. این امر سبب شده تا لوله های استیل 304 در بیش از 95 درصد سازه های کارخانجات مواد غذایی نقش داشته باشند.برای دریافت قیمت روز انواع لوله استیل 304 با فروشندگان بازار پایپ در تماس باشید.