بازار پایپ

شیرآلات کربن استیل

شیرالات کربن استیل در بازار به شیرالات فولادی هم معروف می باشد این شیرالات در انواع مختلف تولید می شود که می توان به شیرفلکه های کشویی و سوپایی شیرهای صافی شیرخودکارها شیرهای پروانه ای اشاره کرد که هر کدام کاربرد خاصی دارند برای دریافت اطلاعات بیشتر با فروشندگان بازار پایپ در ارتباط باشید 02166311159

نوع ها
برند ها

شیرالات کربن استیل چیست ؟

شیرالات کربن استیل  که به عنوان فولاد کم آلیاژ نیز شناخته می شود، ترکیبی از کربن و آهن و سایر عناصر آلیاژی است. بسته به میزان دقیق کربن موجود در مواد فولاد کربنی، گریدهای متفاوتی وجود دارد که از فولاد متوسط ​​تا متوسط ​​تا کربن بالا و فوق العاده بالا را شامل می شود. هر چه محتوای کربن بیشتر باشد، ماده دریچه سخت تر می شود. با این حال، با افزایش سختی، مواد چکش خواری و شکل پذیری را از دست می دهند. فولاد کربنی با برد متوسط ​​و متوسط، چکش خوار است و می تواند برای کاربردهای خاص طراحی شود.

کاربرد شیرالات کربن استیل 

شیرالات کربن استیل در انواع کاربردهای صنعتی مانند فرآیندهای مبتنی بر هیدرولیک، شیمیایی و نیروگاه ها استفاده می شود. در کاربردهای مبتنی بر هیدرولیک، دریچه‌های فولاد کربنی به دلیل انعطاف‌پذیری بالا در برابر تمایلات خورنده آب و سایر مایعات استفاده می‌شوند. به دلیل محتوای کربن بالایی که دارد، خواص مکانیکی بسیار خوبی دارد و دستگاه شیر را قوی تر و بادوام تر می کند. استحکام کششی و ارزش ضربه‌ای فوق‌العاده آن‌ها، شیرهای فولاد کربنی را در کارخانه‌های صنعتی که فشار زیادی وجود دارد، عالی می‌کند.

در مقایسه با شیرالات استنلس استیل، شیرهای کربن استیل فاقد کروم هستند و آنها را مستعد زنگ زدگی، خوردگی، تغییر رنگ و لکه می کند. با این حال، شیرهای فولاد کربن ارزان تر از شیرهای استنلس استیل هستند. بنابراین، اگر فرآیند به مقاومت در برابر خوردگی بالا نیاز نداشته باشد، دریچه‌های کربنی یک راه حل اقتصادی ارائه می‌دهند.

چرا شیرهای فولادی کربنی را انتخاب کنید؟

مصالح ساختمانی شیر معمولاً به دلیل استحکام و مقاومت آن در برابر خوردگی انتخاب می شود. شرکت‌ها معمولاً مواد را بر اساس قسمت بالایی چیزی که نیاز دارند انتخاب می‌کنند، بنابراین بدون پرداخت هزینه بیشتر برای استحکام و مقاومت در برابر خوردگی که واقعاً مورد نیاز نیست، سطح عملکرد مناسبی دارند. برای مثال، در حالی که نمی خواهید از چدن در شرایطی استفاده کنید که به مقداری شکل پذیری نیاز دارید، در شرایط فشار کم که شکل پذیری اهمیتی ندارد، می تواند انتخاب مقرون به صرفه تری باشد.

در مورد فولاد کربنی، این یک انتخاب محبوب برای ساخت سوپاپ است. این ماده بسیار سخت و بادوام است و برای کاربردهای خدمات شدید مناسب است. فولاد کربن دارای درجه سختی بالا، استحکام کششی بالا و ارزش ضربه عالی است. برای مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر خستگی عالی است و در برابر سولفیدها نیز مقاوم است. می توان آن را ریخته گری یا آهنگری کرد و گزینه هایی برای نحوه ساخت شیر ​​ارائه می دهد.

کاربرد شیرآلات کربن استیل

در محیط‌های صنعتی، محصولات فولاد کربنی معمولاً برای کاربردهای دمای بالا و فشار بالا استفاده می‌شوند. فولاد کربنی درجه WCB تا دمای 800 تا 850 درجه فارنهایت کار می کند و سایر آلیاژها برای دماهای بالاتر مناسب هستند. معمولاً در شرایط بسیار سرد استفاده نمی شود زیرا فولاد کربنی هنگام استفاده در آن محیط بسیار انعطاف پذیر باقی نمی ماند. همانطور که گفته شد، دریچه های فولاد کربنی در دماهای سرد که آنقدر شدید نیستند که برودتی باشند به خوبی کار می کنند.

کاربردهای متداول دریچه های فولاد کربنی

شیرآلات کربن استیل یک انتخاب همه کاره برای سرویس شیر شما هستند. یکی از نکات کلیدی فروش شیر فولاد کربنی مقاومت فشار آن است. طبیعتاً این ویژگی این شیرها را برای هر کاری که نیاز به فشار زیاد دارد عالی می کند. همانطور که هر مهندس می تواند تایید کند، این به مشاغل زیادی اشاره دارد.

شیرهای کربن فولادی در برابر خواص خورندگی آب و سایر مایعات مقاوم هستند. به همین دلیل، کاربردهای مبتنی بر هیدرولیک دریچه‌های فولادی کربنی، جریان آب، هیدروکربن و سایر مایعات را با حجم و شدت بالا نشان می‌دهد.

شیرآلات کربن استیل انواع مختلفی دارند که در اینجا به انها اشاره می شود 

شیر توپی کربن استیل

شیر سوزنی کلاس 800

شیر کشویی کلاس 800

شیر پروانه ای کربن استیل

شیر یکطرفه کربن استیل

شیر صافی کربن استیل